Pradėdami planuoti savo šventę ir norėdami išsirinkti vestuvių fotografą dažnai užduodate sau klausimą: kaip išsirinkti vestuvių fotografą? Jų tiek daug, tokie skirtingi ir įdomūs, nežinote kas jums patinka ir nuo ko pradėti ieškoti.
Pateiksiu 7 patarimus, kurie tikiuosi truputėlį palengvins Jūsų pasirinkimą.
Pirmiausiai reikėtų atlikti trumpą tyrimą ir išsiaiškinti maždaug kokio stiliaus nuotraukos Jums patinka ir kokių savo šventės nuotraukų norėtumėte. Labai netyrinėjant smulkmenų, tiesiog išsirinkti, kas krenta į akį. Galite neapsiriboti tik Lietuva, galite ieškoti patinkančių vestuvių fotografų visame pasaulyje. Jei nežinote, kas patinka, tuomet paiešką galbūt galite susiaurinti išsiaiškindami, kas tikrai nepatinka. Mano portfolio darbai čia.
Atkreipkite dėmesį į spalvas. Kokios spalvos Jums patinka? Ar patinka natūralesnės spalvos, ar labiau šiltų atspalvių ar žalsvų, melsvų? Šiuo metu populiarios yra nuotraukos su “prigesintomis” žalia ir mėlyna splavomis. Tačiau būtina pasvarstyti ar šiuo metu “madingos” spalvos neatrodys keistai po 5 ar 10 metų. Jeigu nesate tikri, galbūt saugiau rinktis labiau klasikines, natūralias spalvas. Pagal turimas žinias įvertinkite ar tenkina nuotraukų retušavimo kokybė (tik vizualiai). Atkreipkite dėmesį, kad nuotraukos internete yra įkeliamos mažintos kokybės, todėl labai į pačią jų kokybę kreipti dėmesio nėra verta.
Patyrinėkite kokios nuotraukos, pozavimo stilistika vyrauja fotografo darbuose. Ar tose “pozose” įsivaizduojate save vestuvių dieną? Ar labiau patinka natūralesnės, gyvesnės nuotraukos ar norėtumėte daugiau supozuotų, sustatytų nuotraukų? O gal esate pašėlę ir norėtumėte “crazy” vestuvinių nuotraukų? Reiktų pagalvoti, kokie žmonės esate Jūs ir kaip patogiausiai jaustumėtes. Taip bus lengviau ir jums, ir fotografui. Visi žmonės yra skirtingi ir ne visi yra modeliai ar šokėjai su puikia laikysena ir lankstumu, todėl galbūt labai įmantrios pozos Jums netiks. Ar jei norite “crazy” nuotraukų, bet esate susikaustę, taip pat nesijausite patogiai.
Išsirinkus keletą patinkančių fotografų susisiekite ir pabendraukite su jais. Išsiaiškinkite ar jie dar neužimti Jūsų pasirinktą dieną. Užduokite Jums rūpimus klausimus. Įvertinkite ar fotografo paslaugų kaina atitinka Jūsų biudžetą. Galbūt jei labai patinka vienas konkretus vestuvių fotografas ir jis užimtas ar neatitinka Jūsų biudžeto, dėl jo galite pakoreguoti ar šventės datą, ar biudžetą.
Fotografo nesiūlyčiau rinktis tik pagal jo paslaugų kainą. Juk vestuvės vieną kartą gyvenime ir po kiek laiko liks tik šventės prisiminimai nuotraukose. Jei investuojate į puošnią vestuvinę suknelę, vestuvinį tortą, šventės vietą, turėtumėte investuoti ir į fotografą, kad jis visa tai užfiksuotų.
Kodėl vienų vestuvių fotografų paslaugos kainuoja kelis šimtus eurų, o kitų gali kainuoti kelis tūkstančius ar daugiau? Vieniems tai tik hobis, kitiems papildomas darbas savaitgaliais, dar kitiems pagrindinis ir vienintelis darbas. Gali atrodyti, kad fotografo darbas lengvas pajamų šaltinis. Bet taip iš tiesų nėra. Fotografai, kurių kaina yra didesnė nei keli šimtai eurų, dažniausiai daugiau investuoja į techniką ir save. Fotografo įranga yra nepigi, ją nuolat reikia naujinti, keisti, turėti atsarginę. Taip pat nepradedantieji fotografai nuolat mokosi, gilina žinias workshopuose, ieško įkvėpimo, naujų idėjų. Tai nuolatinis ir nenutrūkstamas procesas. Labai brangūs fotografai jau turi susikūrę savo vardą ir reputaciją, todėl dažnai pasirinkdami juos mokate ir ne tik už jų žinias, bet ir už jų vardą. Jei išsirinkote žinomą fotografą ir galite jį sau leisti rinkitės būtent jį. Jei išsirinkote žinomą fotografą, bet jis jums per brangus, tuomet galite ieškoti pigesnio panašios stilistikos vestuvių fotografo. Dažnu atveju kokybė bus panaši. Pasirenkant vestuvių fotografą gaunate ne tik paslaugą bet ir patirtį. Sakalas Photography paslaugų kainas rasite paspaudę nuorodą.
Su labiausiai patinkančiu/-iais susitikite ar paskambinkite ir pabendraukite daugiau. Išsiaiškinkite ar patinka fotografo asmenybė. Ar jis neturi labai erzinančių bruožų. Juk vestuvių dieną fotografas yra asmuo, būnantis arčiausiai Jūsų ir norėtųsi legvo ir paprasto bendravimo. Jei norėtumėte susisiekti spauskite nuorodą.
Jei vis dar sunku apsispręsti kurį fotografą pasirinkti, galite paprašyti parodyti visas vienos vestuvių šventės nuotraukas nuo… iki…Galbūt galite paprašyti parodyti tam tikro metų laiko vestuves ar tam tikros trukmės, ar tam tikros lokacijos (miesto, gamtos). Kaip fotografas pasakoja visos dienos istoriją, gali taip pat padėti apsispręsti pasirenkant fotografą. Tiesa, dėmesį labiau kreipti reiktų į bendresnius principus, neprisirišant labai prie lokacijos, laiko ir trukmės (daugiau vestuvių istorijų galite paržiūrėti paslaudę šią nuorodą).
Faktoriai kurie, NETURĖTŲ klaidinti atsakant į klausimą: kaip išsirinkti vestuvių fotografą?
* fotografo gyvenamoji vieta. Svarbiau yra fotografo matymas, darbo principai ir stilius, o ne tai ar jis iš to paties Lietuvos krašto. Lietuva nėra didelė ir rasti vietas fotosesijai ar bendrauti nėra taip sunku.
* kiek metų dirba fotografas. Manau yra svarbiau požiūris į darbą, o ne tai kiek metų fotografuoja. Svarbiausia yra tobulėti, nestovėti vietoje, ieškoti naujų idėjų, įkvėpimo.
* naudojama įranga. Tai neturėtų visiškai nieko reikšti jauniesiems (nebent esate fotografijos megėjas ir norite paklausti dėl smalsumo). Šiuolaikinė foto įranga yra pažengusi ir net nusipirkus dėvėtą foto įrangą už kelis šimtus eurų galima gauti geras ir kokybiškas nuotraukas. Vertinkite nuotraukas, o ne kaip ir su kuo jos padaromos.
* Nedidelis kainos skirtumas. Jei labiau patinkantis fotografas yra truputi brangesnis, ir kainuoja nežymiai daugiau, įvertinkite tai, kad nuotraukos yra visam gyvenimui ir gyvenimo fone tas kainos skirtumas ištirpsta ir jis neturėtų nulemti Jūsų pasirinkimo.
Tikiuosi, kad perskaičius šį tekstą Jums bus bent truputi lengiau sau atsakyti į klausimą: kaip išsirinkti vestuvių fotografą savo šventei, ir bus aiškiau į ką labiau atkreipti dėmesį renkantis. Jei iškilo klausimų, galime susisiekti.